ФОРУМ РЕГЛАМЕНТ ФОРУМА

Форум // Общество // Обсуждение: ТБМ призывает общественность сделать все для сохранения единственной белорусскоязычной школы в Глубоком

Обсуждение: ТБМ призывает общественность сделать все для сохранения единственной белорусскоязычной школы в Глубоком

gervasij
01.09.2007 // 11:00
shark пишет:
Было б няблага

Ёсьць няблага, ёсьць :)
 
shark
31.08.2007 // 22:22
gervasij пишет:
Мы беларусы на сваёй зямлі, а маскоўцы тут толькі госьці

Было б няблага
 
gervasij
31.08.2007 // 20:22
Я пэўны - справядлівасьць пераможа. Глыбачане адстаяць беларускую школку. А наконт таго, чаму так піцуе над зьніштажэньнем усяго беларускага Міністэрства адукацыі? На мой погляд адказ адзін - Лукашэнка на працягу ўсяго свайго тэрміну кіраваньня робіць адну і тую ж памылку, на некаторыя пасады ў розных міністэрствах прызначаюцца расейцы па нараджэньні і ў парлямэнце яны пасіджваюць, што ў сваю чаргу вельмі адмоўна ўплывае на некаторыя працэсы. Нашто расейцу беларуская мова?
Было б ня блага, каб беларусы прышчыпілі сабе такую якасьць, кшталту расейскага шавінізму: "Дзе я, тамака павінна быць Расея, я зраблю ўсё каб паўсюль была Расея!!!" - перафразуем: "Дзе я, тамака павінна быць Беларусь, я зраблю ўсё каб паўсюль была Беларусь!!!"
У вочы дужа такія рэчы ня кідаюцца, але адпаведныя русафільскія працэсы ідуць. Расейцы намагаюцца пранікнуць у розныя галіны нашага жыцьця. Во прыклад. Учора па тэлеканале "ЛАД" была перадача, прысьвечаная нейкай спартова-вайсковай арганізацыі "РОСС". Яе кіраўнік прыехаў у Беларусь, адчыніў ва ўсіх рэгіёнах спартовыя школы і навучае саплівых беларусаў новаму віду спартовай барацьбы (кшталту САМБА) РАСЕЙСКАЯ САМААБАРОНА. Даваў інтэрвію, і ўсё як заўжды, праваслаўе, славянства, вы нашы меншыя браты, мы вас навучым, мы адзін народ, гэта наша спрадвеку славянская барацьба...... і г.д. А нашы абрэкі зь міністэрства спорту са сьліною на вуснах, у стане нірваны, паддакваюць.
Так што прапаную памятаць: "Мы беларусы на сваёй зямлі, а маскоўцы тут толькі госьці". Паважайце сябе і ня дайце нікому вамі панукаць, інакш нядоўга зрабіцца рабамі.
 
enjoynow
31.08.2007 // 19:42
Ребята, спокойно, тока за вилы не хватайтесь. Конечно это сьмярдзiць говнистами. Высокое начинание с беларуской школой. Это же Беларусь, на беларуском и должно обучение вестись. Уже (мягко сказано - 99,99999999999999%)есть русские школы. И всё равно на единственный всходящий цветок надо кому-то обязательно наср..ь! Кто в этих кругах вращается начните кампанию поддержки школы.
 
Vitriol2
31.08.2007 // 19:08
витебская область, видно русские РНЕ-шники поганые хотя закрыть школу....
 
 
 
  • 1
Если вы хотите принять участие в обсуждении, вам необходимо авторизоваться или зарегистрироваться.