ФОРУМ РЕГЛАМЕНТ ФОРУМА

Форум // Мнение // Обсуждение: Рыгор Кастусёў. ЛІНІЯ ФРОНТУ. Каму выгодна ўтрымліваць гэтую прорву?

Обсуждение: Рыгор Кастусёў. ЛІНІЯ ФРОНТУ. Каму выгодна ўтрымліваць гэтую прорву?

sasza
06.12.2011 // 17:54
Гайна пишет:
Гэта артыкул, ці Праграмма перабудовы сельскай гаспадаркі?

Дык у тым і праблема, што праграмы няма. Тут, на сайце, вельмі шмат разумных артыкулаў. Раманчук, Міхалевіч, Кастусёў і іншыя прыгожа пішуць што у нас крызіс і поўная ж..., але не адзін з іх не напісаў канкрэтнай праграмы выхаду з крызісу (заявы "вось прыйдзем да ўлады, пабудуем рынкавыя адносіны і ўсё будзе добра" я не лічу праграмай).
17 год таму выбралі аднаго пустабрэха, хочацца каб у будучым у нас быў адэкватны прэзідэнт, а не яшчэ адзін "вышэйшы за Бога".
 
Гайна
06.12.2011 // 14:11
sasza пишет:
Дзе і, самае галоўнае, за што будуць набываць усё гэта будучыя фермеры Кастусёў маўчыць, як і ўсе астатнія прадстаўнікі апазіцыі, а мяне гэтыя пытанні вельмі цікавяць.

Гэта артыкул, ці Праграмма перабудовы сельскай гаспадаркі? Што робяць прадстаўнікі улад на усіх яе вертыкалях і гарызанталях?
 
Viktor1
05.12.2011 // 15:29
sasza пишет:
Але мяне больш цікавіць механізм перадачы зямлі: каму, колькі, на якіх умовах.

В диктаторских условиях "умовы" одни - барин один, а все остальные - холопы.
А вообще можно идти по голландскому варианту: давать безвозмездно в бессрочную аренду с одним условием - заниматься сельским хозяйством. А если ничего не растишь на этой земле - значит отдадут другому.
 
sasza
05.12.2011 // 15:10
Гайна пишет:
Раз вам зямля не патрэбна - не бярыце! Тады і няма пытання - "што з ёй рабіць?". Зямлю возьмуць тыя, хто ведае.

Зямля мне патрэбна і я выдатна ведаю што з ёй рабіць і як.
Вы мяне не зразумелі, тут канешне мая віна. Я за прыватызацыю. Але мяне больш цікавіць механізм перадачы зямлі: каму, колькі, на якіх умовах. Раздаць зямлю мала, патрэбна яшчэ тэхніка, насенне,"хімія" і шмат чаго іншага. Дзе і, самае галоўнае, за што будуць набываць усё гэта будучыя фермеры Кастусёў маўчыць, як і ўсе астатнія прадстаўнікі апазіцыі, а мяне гэтыя пытанні вельмі цікавяць.
 
Гайна
05.12.2011 // 12:49
sasza пишет:
Ну дадуць мне ці вам пару гектараў зямлі, што з ёй рабіць далей?


Раз вам зямля не патрэбна - не бярыце! Тады і няма пытання - "што з ёй рабіць?". Зямлю возьмуць тыя, хто ведае. А кіраўніцтва страны павінна не пладзіць чынавенства нікому не патрэбнае.
 
sasza
05.12.2011 // 10:14
Ну дадуць мне ці вам пару гектараў зямлі, што з ёй рабіць далей?
 
Гайна
05.12.2011 // 10:00
sasza пишет:
Як заўсёды, шмат крытыкі і ніводнай канкрэтнай прапановы.


"Асноўная прычына адсталасці сельскай гаспадаркі Беларусі крыецца ў адсутнасці на зямлі сапраўднага гаспадара, а дакладней — у адсутнасці прыватнай уласнасці на зямлю."
Вы артыкул чыталі?
 
sasza
05.12.2011 // 09:32
Як заўсёды, шмат крытыкі і ніводнай канкрэтнай прапановы.
 
degele
05.12.2011 // 08:16
рыгорка зарплату в КГБ получил и тут же отработал.
Молодец рыгорка, везде успеваешь.
 
 
 
  • 1
Если вы хотите принять участие в обсуждении, вам необходимо авторизоваться или зарегистрироваться.